Lilleoru konverents “Teadlikke kogukondade tarkus” ootab mahemeelseid osavõtjaid

10.-14. juulini toimub rahvusvahelisel kestliku arengu konverents “Teadlike kogukondade tarkus”, mis toob Eestisse 500 jätkusuutliku eluviisi eksperti ja praktikut üle kogu maailma. Nende seas on mitmed tõeliselt erilised visionäärid ja teerajajad.

Dr Vandana Shiva on mahepõllumajanduse ja jätkusuutliku eluviisi üks kaalukamaid eestkõnelejaid maailmas. Jakob von Uexkülli asutatud World Future Council ja Right Livelihood Award on aastaid juhtinud tähelepanu inimese laastavale keskkonnamõjule ning toetanud lahendusi globaalse kliimamuutuse potentsiaalselt katastroofiliste tagajärgede leevendamiseks. Gunter Pauli on ettevõtja ja majandusuuendaja ning nn sinise majanduse visionääre, kes on ise loonud ligi 200 sotsiaalselt ja ökoloogiliselt jätkusuutlikku ettevõtet. Jonathan Dawson on rohemajanduse ekspert ja haridusuuendaja, kes on ka üheks Gaia hariduse programmi autoriks. Albert Bates on keskkonnajurist, leiutaja ja üks hinnatumaid permakultuuri asjatundjaid maailmas, kes nõustab ka erinevaid rahvusvahelisi organisatsioone, tutvustades innovaatilisi meetodeid kliimamuutuste peatamiseks.

Programmis:
Ettekanded, loengud ja üle 60 praktilise töötoa;
Eestile pühendatud koosloometöötoad;
unikaalne võimalus tutvuda maailma ökokogukondade kogemusega kestliku eluviisi kujundamisel;
kestlike tehnoloogiate EXPO.

WWW.GEN2018.EE

Mahemaa Eesti – teadlikult hoitud kogukond
Mahemaa Eesti – miks me usume, et see on võimalik? Näeme, et järjest rohkem inimesi ja kogukondi külvab selliste muutuste seemneid, mis toetavad suuremat tasakaalu inimese enda, ühiskonna, majanduse ja looduse vahel.
Kutsume Sind kaasa looma Eesti järgmise saja aasta visiooni ja pakkuma välja lahendusi, mis toetaks meie arengut nii inimeste kui ka kogukonnana.
Mida igaüks meist juba teeb, et elukorraldus Eestis oleks tark, teadlik ning kooskõlas looduse ja inimese endaga? Mida saame veel teha? Milline on juba see vundament, millele toetudes saaksime kujundada Eestist esimese maheriigi maailmas? Kas majandust ja loodust peab vastandama või ehk saame majandusest kujundada vahendi soovitud muutuste loomiseks ja võimendamiseks?

Loome 10. juulil Lilleorus suure avatud ruumi, et tugevdada seda, mis ühendab meid inimeste ja Eesti kogukonnana, ning luua ühist tulevikku.
Oleme kutsunud oma muutuste lugusid ja tulevikunägemusi jagama Tõnis Mägi, Valdur Mikita, Anne Luige, Eva Truuverki, Toomas Trapido ja Ingvar Villido ning väliskülalistena Gunter Pauli Rooma Klubist ja Kosha Jouberti maailma ökokülade ühendusest. Päeva modereerib Urmas Vaino. Päeva mahuvad ka lõuna- ja õhtusöök ning pidulikud tähtpäevaüllatused Eesti sünnipäeva tähistamiseks. Õhtu lõpetab Mari Kalkun oma laulude ja lugudega.

LOE LÄHEMALT

Peaesinejad

Dr Vandana Shiva

Dr Vandana Shiva on üks kõige tulisemaid mahepõllunduse eestkõnelejaid maailmas. Ta on pühendunud sellele, et vähendada tööstusliku toidutootmise laastavat mõju mullale, liigirikkusele ja kohalikele kogukondadele. Hetkel nõustab ta muuhulgas Bhutani valitsust, et muuta Bhutan 100% maheriigiks. 2010. aastal arvas majandusajakiri Forbes ta maailma seitsme mõjukama naise hulka. Loe lähemalt.

Albert Bates

Albert Bates on keskkonnajurist, leiutaja ning üks suurimaid permakultuuri asjatundjaid maailmas. Konverentsil räägibki ta sellest, kuidas on võimalik tasakaalustada kliimat ja vähendada oluliselt kliimamuutuse mõju nii inimesele kui kogu planeedi elustikule, kasutades üksnes ökoloogilisi metsa- ja põlluharimismeetodeid. “Probleem pole tehnoloogias. Me teame, kuidas kliimat parandada. Probleem on inimeses.” Loe lähemalt.

Jakob von Uexküll

Jakob von Uexkülli asutatud World Future Council koondab kümneid mõjukaid teadlasi, eksperte ja poliitilisi juhte, kes tegutsevad selle nimel, et tõmmata maailma tähelepanu kliimamuutuste võimalikele tagajärgedele. Konverentsil kirjeldab ta võimalusi, mida saame inimkonnana kasutada kliimamuutuste mõju leevendamiseks. Loe lähemalt.

Jonathan Dawson

Jonathan Dawson on kogenud rohemajanduse asjatundja ja haridusuuendaja. Konverentsil kõneleb ta ökoloogiliselt ja sotsiaalselt jätkusuutlikkust majandusest ning kestlikku arengut toetavast kõrgharidusmudelist: “Nii nagu haridus on sulgenud meid eraldatuse puuri, on sel ka potentsiaal mängida kriitilist rolli meie vabastamisel.” Loe lähemalt. 

Gunter Pauli 

Gunter Pauli on üle kogu maailma käivitanud enam kui 200 sotsiaalselt ja ökoloogiliselt jätkusuutlikku ettevõtet, mis oma ärimudelis lähtuvad kohaliku elanikkonna ning keskkonna vajadustest ja võimalustest. Tema poolt 2009. aastal Rooma Klubile koostatud raportist välja kasvanud nn sinise majanduse ärimudeli raames on loodud enam kui 3 miljonit töökohta ning investeeritud ligi 4 miljardit dollarit.

Gunter Pauli on Rooma Klubi liige, tema raamatuid on üle kogu maailma müüdud enam kui 17 miljonit eksemplari. Neist viimane – “Sinine majandus 3.0: Teaduse, innovatsiooni ja ettevõtluse ühendamine loob ühiskonda ümber kujundava uue ärimudeli” ilmub 2018. aasta suvel ka eesti keeles koos just Eesti jaoks kirjutatud sissejuhatusega. Gunter Pauli viib läbi ka spetsiaalset Eestile suunatud töötoa. Loe lähemalt.